Letní homeopatická lékárnička

I v letním období můžete úspěšně uplatňovat homeopatické léky, a to nejen při sportu, ale i při výletech a na dovolených.

ÚPAL A ÚŽEH

Úpal je reakce organismu na nahromadění tepla v těle. K úpalu dochází, když organismus není schopen za pomoci termoregulace odvést z těla dostatečné množství tepla. Tělo se poté zahřívá a tělesná teplota může překročit 40 °C. Příznakem jsou bolesti hlavy, závrať, nevolnost a zvracení. Vyšší riziko úpalu je u starších osob, osob s onemocněním srdce, osob trpících obezitou a u dětí. Úžeh je přehřátí mozku, které se projevuje bolestí hlavy, horečkou a slabostí. Vzniká účinkem přímého slunečního záření, když člověk tráví příliš mnoho času na slunci bez dostatečné ochrany (např. pokrývka hlavy). Většinou se jedná o úžeh i úpal společně. Aconitum napellus 9CH působí jako prevence teplotního šoku (úžeh, úpal, prochlazení). Léčí následky přehřátí, podchlazení, na které tělo reaguje teplotou nad 38 °C. Nemocný má horkou,suchou a zarudlou kůži a intenzivní žízeň s chutí na velké množství vody. Dávkování: akutně 5 granulí co hodinu, dále 3x denně. Belladonna 9 CH je lék proti teplotě, která je vyšší než 38 °C. Pacient se potí, má lesklé oči a je červený v obličeji. Přítomná je i pulzující bolest hlavy. U dětí můžou být při horečce i halucinace. Dávkování: 5 granulí 3x denně či po hodině při akutním stavu.

PRŮJEM

Průjem je porucha zažívání, která se projevuje častým vyprazdňováním řídké stolice. Arsenicum album 9 CH je lék proti průjmu, kdy má nemocný dojem, že snědl něco „zkaženého“. Průjem páchne, leptá okolí konečníku, který nemocného pálí. Dávkování: upravuje se podle rytmu průjmu – 5 granulí po každé stolici. China 9 CH je lék proti průjmu, kdy je nemocný vyčerpaný a zesláblý. Zároveň zmírňuje i nadýmání, podáváme jej při všech ztrátách tělních tekutin (průjem, zvracení, pocení, kojení,krvácení). Dávkování: podle rytmu průjmu – 5 granulí po každé stolici nebo jen 2x denně. Podophyllum peltatum 9 CH léčí vodnatý, vyčerpávající průjem s křečemi v břiše a slabostí. Průjem je často vyvolaný infekcí nebo požitím velkého množství ovoce, zvláště nedostatečně zralého. Dávkování se upravuje podle rytmu průjmu – 5 granulí po každé stolici.

BODNUTÍ HMYZEM

Většina štípnutí a bodnutí hmyzem se obejde bez lékařského ošetření. Díky cizím sloučeninám, které hmyz do našeho těla vylučuje, nám toto místo bezprostředně zarudne, svědí, bolí nebo se objeví otok, případně vyrážka. Apis mellifica 15CH je základní lék proti otokům s pálivou a bodavou reakcí, které se zlepšují studeným obkladem nebo studenou vodou. Na pohled je otok červený. Dávkování : zpravidla 5 granulí po 15 minutách, postupně prodlužovat (délka intervalu závisí na rychlosti rozvoje otoku). Ledum palustre 9 CH je lék, po kterém budete odpuzovat hmyz, proto je vhodný zejména jako prevence pro jedince, kteří lehce přitahují komáry a klíšťata. Používá se i u zvířat. Dávkování: 5 granulí 2x denně.

ÚRAZY

Arnica montana 9 CH hojí zranění, snižuje krvácení po úrazu, urychluje hojení modřin, snižuje bolesti. Zlepšuje pružnost cévních stěn. Běžně můžete lék Arnica použít také před nebo po fyzické námaze – zlepšuje celkovou výkonnost a výrazně snižuje známky svalové únavy a rozbolavělosti. Dávkování: 5 granulí 2-3x denně.

Otevírací doba

Po. 7.00 – 17.00
Út. 7.00 – 17.00
St. 7.00 – 17.00
Čt. 7.00 – 17.00
Pá. 7.00 – 17.00
So. – zavřeno
Ne. – zavřeno

Přijímáme tyto poukázky

SODEXO
Dárkový pass, Vital pass, Flexi pass

EDENRED
Medica, Dárkový, Multi, Service

UNIŠEK

Přijímáme elektronické recepty