PODPORA IMUNITNÍHO SYSTÉMU

V podzimním a zimním období můžete podpořit svůj imunitní systém pomocí homeopatických léků.

OSCILLOCOCCINUM

Na prvním místě stojí jistě za zmínku OSCILLOCOCCINUM. Působí velmi dobře při léčbě virových infekcí, ale rovněž podporuje oslabený imunitní systém, proto jej lze použít i v prevenci. Navíc stimuluje k lepší funkci i játra, náš hlavní detoxikační orgán.
Lék můžeme podávat preventivně 1x týdně nebo při léčbě akutního onemocnění, v tom případě 3-4 x denně 1dávku po dobu 2-3 dnů, podle zlepšení stavu.

ECHINACEA

Dalším výborným homeopatickým lékem na podporu imunitního systému je ECHINACEA, který podáváme v ředění 9CH. Jako prevenci podáváme 1 x denně 5 granulí a v případě akutního onemocnění 4 x denně.
Lék je však pouze na lékařský předpis.

SILICEA

Především u dětí, ale i u dospělých pacientů s opakovanými infekcemi dýchacích cest pomáhá lék SILICEA, zejména tam, kde je organismus vyčerpaný opakovanými nebo chronickými záněty.
Působí při zánětech dýchacích cest, uší, u chronické rýmy, při chronických hnisavých projevech na úrovni kůže, ale i u infekcí močových cest. Člověk, který bude na tento lék dobře reagovat, je spíše drobnější, poměrně rychle se unaví, na jeho nehtech jsou patrné bílé tečky nebo čárky (příznak nedostatku křemíku v organismu). Děti typu Silicea mívají zpomalený vývoj, často si příliš nevěří, potřebují podporu. Jejich stav se zhoršuje chladem, studeným vzduchem nebo průvanem.
Lék podáváme v ředění 15 CH, 1x denně 5 granulí., a to dlouhodobě, minimálně 2 měsíce.

LYMPHOMYOSOT

Dětem, které trpí na opakované rýmy, zduřelé uzliny, zvětšenou nosní mandli nebo i zvětšené krční mandle, můžete zkusit podat kapky LYMPHOMYOSOT.
Lék pomáhá vyčistit organismus od toxinů, zvyšuje obranyschopnost a po jeho podávání dochází k normalizaci velikosti mandlí.
Lék podáváme 3x denně v dávce 10 kapek. Je nutné užít tři balení léku; mezi jednotlivými dávkami – lahvičkami – udělejte vždy čtrnáctidenní pauzu.

Časté opary

Projevem snížené imunity bývají často opary. V prevenci lze s úspěchem použít kombinaci léků NATRUM MURIATICUM 15CH, 1 x týdně 5 granulí a RHUS TOXICODENDRON 9CH, 1 x denně 5 granulí.

Otevírací doba

Po. 7.00 - 17.00
Út. 7.00 - 17.00
St. 7.00 - 17.00
Čt. 7.00 - 17.00
Pá. 7.00 - 17.00
So. - zavřeno
Ne. - zavřeno

Přijímáme tyto poukázky

SODEXO
Dárkový pass, Vital pass, Flexi pass

EDENRED
Medica, Dárkový, Multi, Service

UNIŠEK